terra recognita

2009 metais įkurta ir šiandien pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Stiklių gatvėje, gyvuojanti galerija „Terra recognita“ yra viena unikaliausių ir įdomiausių sostinėje. Neatsitiktinai 2015 metais ji pateko į Londono „Culture trip“ sudarytą 10 lankytinų Vilniaus galerijų sąrašą.

Tai vieno autoriaus – išskirtinį savo braižą turinčio, todėl nesunkiai atpažįstamo, o kartu ir visiškai nenuspėjamo menininko Sauliaus Vaitiekūno – darbų galerija. Jo kūrybinėje biografijoje neatsiejamai dera, rodos, visiškai skirtingos raiškos formos – mažoji akmens ir metalo plastika, juvelyrika, monumentalūs skulptūriniai objektai bei konceptualios instaliacijos.

Galerijos „Terra recognita“ erdvėje visos šios raiškos tampa vienos, nuolatos kintančios ir atsinaujinančios, instaliacijos dalimi. Kūno ženklinimui skirti darbai iš jūros nugludinto akmens, titnago bei sidabro čia virsta „ritualiniais reikmenimis“, votais, laikrodžiais, sagomis ir kitais žmogaus kūną ir sielą kalbinančiais objektais. Tuo tarpu monumentalios bei konceptualios S. Vaitiekūno instaliacijos į galerijos erdvę sugrįžta lyg į namus, į pirminę teritoriją, į savo paties vis naujai atpažįstamą žemę.

Tokiu būdu menininkas siekia žiūrovą sudominti ne vienu kuriuo objektu, bet visuma, pačia galerijos erdve, tampančia atskiru meno kūriniu.

„Terra recognita“ yra nuolatinė meno mugių „Art Vilnius“, „Craft Vilnius“, taip pat renginio „Kultūros naktis“ bei įvairių labdaros ir paramos akcijų dalyvė. 


terra recognita 2013 metais buvo išrinkta svetingiausia Vilniaus galerija.